Kapás Boglárka friss bronzérme – 08.05

Az oroszországi Kazanban zajló Vizes Világbajnokságon nagyszerű úszósikerek születtek az első három napon, mely sikerekből a BVSC-s úszók is alaposan kivették részüket.

Kapás Boglárka az 1500 méteres gyorsúszásban szenzációs versenyzéssel, hatalmas országos csúccsal bronzérmet szerzett hazánknak és Zuglónak is. Az Európaiak közül legjobbként lett harmadik, úgy, hogy csak a 6. legjobb idővel került a döntőbe. 300 méterrel a célba érés előtt még csak az 5. helyen úszott, aztán hatalmas hajrával megszerezte a bronzérmet. Ugyanő két nappal ezelőtt 400 m gyorsúszásban is döntős volt, azaz a világ legjobb 8 úszója között szerepelt.

Bernek Péter a másik BVSC-s kitűnőség is rajthoz állt 400 m gyorsúszásban és értékes, pontszerző 5. helyezést szerzett.

Kapás Boglárka fő száma, a 800 m-es gyorsúszás még hátra van, ahol szintén jó eredmény várható tőle.