Zuglói sikerek – 2016. 02. 08.

Az elmúlt héten számos zuglói sportoló szerepelt különböző világversenyeken.
Közülük a legkiemelkedőbb eredményt Liu Shaolin Sándor, a kerületi Csanádi Árpád Gimnázium diákja érte el, hiszen a Junior Rövidpályás Gyorskorcsolya Világbajnokságon az előfutamban világcsúcsot futva került döntőbe és ezüstérmet szerzett 500 m-es távon. 1000m-es távon és egyéni összetett versenyben is értékes negyedik helyezéseket ért el.

Remekeltek a BVSC utánpótlás vízilabda csapatai, miután a Vízvári serdülő kupát és a Lemhényi ifjúsági kupát is a BVSC Zugló csapatai nyerték, a KSI, Vasas, Honvéd és az UVSE csapataival szemben.

A felnőtt csapat a Magyar Bajnok Szolnokkal játszott idegenben, de a túlerőben lévő hazaiak 12-6-ra verték a zuglóiakat. A női csapat viszont 10-5-re nyert Dunaújvárossal szemben. Mindkét felnőtt csapat a bajnokságban érte el fenti eredményeket.

A vívók algériai Világkupáján szerepelt Mohamed Aida tőrvívó, zuglói lakos és az ott elért eredményével, egy fordulóval a kvótaszerző versenyek befejezése előtt olimpiai kijutást érő helyen áll.
A zuglói olimpiai bajnokról, Polyák Imréről elnevezett nemzetközi birkózó versenyen Kiss Balázs, a BVSC világbajnoka is részt vett, de a bronzmérkőzés előtti sérülése miatt visszalépett. Sajnos a Zuglói olimpiai bronzérmes Módos Péter korán kiesett a további versenyekből

A Zuglóban lakó Péni István, a már olimpiai kvótát szerzett Ifjúsági Olimpiai Bajnok sportlövő az Országos Bajnokságon jó formát mutatva megnyerte a légpuskások versenyét.