Varga Zoltán emléktorna – 2016. 03. 17.

Kiemelt Zuglói Sportesemény

Március 24.-én, csütörtökön , 9 óra 15 perckor Zugló polgármesterének megnyitója és sportszervezetek koszorúzása után 10:00 órakor indul útjára a foci labda: a nyolc csapatos Varga Zoltán U-13-as emléktorna lesz.

Az FTC két csapattal a BVSC, az MTK, a Vasas Kubala, Ikarus BSE, KISE, Grund 96 FC egy-egy csapattal vesznek részt az emlékező tornán. Varga Zoltán korszakos labdarúgó volt, aki olimpiai bajnokcsapat, az FTC sokszoros bajnok, kupagyőztes , VVK kupagyőztes (az Euroliga elődje) csapatának, az EB bronzérmes válogatottnak és sok más válogatott mérkőzésnek volt a hőse. A valaha élt legtechnikásabb magyar labdarúgónak tartották és tartják még ma is.

Itt Zuglóban, 2010-ben egy öregfiúk barátságos mérkőzés közben lett rosszul és hunyt el, ezért lett róla elnevezve a Kövér Lajos utcai pálya. Két éve Postumus Díszpolgári kitüntetést kapott Budapest Főváros Önkormányzatától.

Zugló őrzi e legendás játékos emlékét, ezért a pálya elnevezésén, majd halálának 5. évfordulóján tartott megemlékezése után a Sport Kft. ügyvezetője, Bátki László úgy döntött, hogy ez évtől kezdődően egy vándorkupát alapítva, minden évben rendez egy utánpótlás tornát Varga Zoltán tiszteletére. A díjátadó délután körülbelül 14:30 óra körül lesz megtartva, ahová Varga Zoltán volt csapattársai közül egy-két válogatott legendát hívtunk meg díjátadónak.