Sporthírek – 2017.03.27.

Az utóbbi napokban különböző sportágakban, nemzetközi versenyeken szerepeltek kimagaslóan a zuglói sportolók.

A rövidpályás gyorskorcsolya VB-n Rotterdamban nagyszerű sikereket értek el a zuglói Liu testvérek. Az 100 méteres versenyszámban a fiatalabbik fivér, a 19 éves Shaoang ezüstérmet szerzett, míg testvére Shaolin Sándor hatodik lett ugyanezen a távon. A bronzérmet szerző váltóban is mindkét Liu testvér szerepelt, így Zugló két VB bronzéremmel gyarapodott.

A baki cselgáncs Grand Prix versenyen a KSI-s Joó Abigél bronzérmes lett, amivel már második világverseny érmét gyűjtötte be ebben a versenyszezonban.

Az ugyancsak Bakiban rendezett tornász Grand Prix versenyen a zuglói olimpiai bajnok Berki Krisztián a lólengésben kínai vetélytársa mögött második helyezett lett. Ugyanő a dohai Világkupán aranyérmet szerzett.

A Szombathelyen rendezett Birkózó Magyar Nagydíj kötöttfogású nemzetközi versenyen a BVSC-s Korpási Bálint 71 kg-os súlycsoportban első, míg Kiss Balázs (szintén BVSC) a 98 kg-os súlycsoportban 3. helyen végzett.

A női vízilabda Világligában az Olaszok elleni mérkőzésre készülő nemzeti válogatott tagja lett a BVSC-ből Bolonyai Flóra, kapus, Leimeter Dóra és Takács Orsolya mezőnyjátékosok.