A 2017-es év is sikeres volt a zuglói sportolók számára. Összesen 25 érmet nyertek a kerületi kötődésű felnőtt korú versenyzők.  6 aranyérmet, 12 ezüstérmet,(ebből 10 világbajnoki)  és 7 bronzérmet nyertek  a BVSC, a KSI és a Zuglóban készülő MTK-s versenyzők. A világversenyeken kiélezett küzdelmekben dőlnek el a helyezések,így az ezüstérmesek nem jártak messze a győzelmektől sem.

A részletes eredmények: 

ARANYÉRMESEK
Földházi Zsófia KSI öttusázó VB arany
Patakfalvi Luca MTK teakwandó EB arany
Szabó Ágnes KSI kajakozó VB arany
Korpási Bálint BVSC bírkózó VB arany
Kasza Róbert KSI öttusázó EB arany
Liu Shaolin Sándor MTK rövidpályás gyorskorcsolyázó EB arany                                                                                                                                Bara Alexandra KSI kajakos VB arany

EZÜSTÉRMESEK
Földházi Zsófia KSI öttusázó VB ezüst,EB ezüst
Bácskai Sára Laura MTK rövidpályás gyorskorcsolya VB ezüst,EB ezüst
Bolonyai Flóra BVSC Universiade vizilabdázó ezüst
Leimetter Dóra BVSC „ „
Máté Zsuzsanna BVSC „ „
Korpási Bálint BVSC bírkózó VB ezüst
Verrasztó Dávid BVSC úszó VB ezüst
Török Béla BVSC vizilabdázó VB ezüst
Liu Shaolin Sándor MTK rövidpályás gyorskorcsolyázó VB ezüst
Kasza Róbert KSI öttusázó VB ezüst, EB ezüst                                                                                                                                                                        Bara Alexandra KSI kajakos VB ezüst                                                                                                                                                                                      Katona Lili KSI kajakos                                                                                                                                                                                                              Liu Shaoang MTk rövidpályás gyorskorcsolyázó VB ezüst 2x

 

BRONZÉRMESEK
Szász Emese Zuglói lakos vívó EB bronz
Joó Abigél KSI judós EB bronz
Pusztai Liza BVSC vívó EB bronz
Kiss Balázs BVSC bírkózás VB bronz, EB bronz
Liu Shaoang MTK rövidpályás gyorskorcsolyázó VB bronz
Kasza Róbert KSI öttusázó EB bronz
Biczó Bence BVSC úszó Universiade bronz

A legközelebbi cikkben a fiatalok és az utánpótlás eredményeit nézzük meg.

Rátonyi Gábor