FINA VIZES VB Zuglói sikerekkel!

A két hétig Budapestet és az egész országot lázba hozó Vizes VB befejeződött. Mind a nemzetközi
Szövetség, mind a külföldi versenyzők és delegációk, hazai és külföldi szurkolók dicsérték a tökéletes
Rendezést, a biztonságot, a magas színvonalat és a kiváló hangulatot, amely mindvégig frenetikus volt.
Magyarország megmutatta, hogy képes 2 év alatt (másoknak 5-7 év felkészülés a szokásos) tető alá
Hozni egy ilyen nagyszabású világversenyt, a melyet a helyszíneken több mint 400 ezren, míg a világon
Több milliárdnyian követtek a TV-n, és egyéb elérhetőségeken.A pazar nyitó-és záró ünnepség méltó
Keretbe foglalta ezt a csodálatos 16 napot!
A magyar csapat 9 érmet nyert,2 arany 5 ezüst és 2 bronzérmet, és így a résztvevő 187 ország közül az
Éremtáblázaton a megszerzett 9 éremmel a 9. helyet szerezte meg! Az érmek mellett számos értékes
Helyezést szereztek versenyzőink,a döntőbe kerülés is már hihetetlen erőfeszítést,és hatalmas sikert
Jelentett!
A Zuglói versenyzők közül kiemelkedett Verrasztó Dávid 400 m vegyes úszásban szerzett
Ezüstérme, valamint a férfi vízilabda csapattal ezüstérmet szerző Török Béla teljesítménye.
A továbbiakban értékes helyezést szerzett a 13 éves pályafutását befejező női vízilabda csapattal 5.
Helyet megszerző Takács Orsolya, a 200 m férfi hátúszásban országos csúcsot, és 5. helyezést elérő
Bernek Péter, valamint a női 4x200m gyorsváltóban hatodik helyen végző Verrasztó Evelyn.
Felsorolt versenyzők hazájuk mellett a BVSC-t és egyúttal Zuglót képviselték.
Említésre méltó, hogy a férfi vízilabda csapatot szövetségi kapitányként irányító Marcz Tamás is az év
Elejéig a BVSC vezetőedzője volt,tehát félig-meddig a csapat ezüstje is kapcsolódik a kerülethez.