Magyar sikerek a Győrben rendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon

A Vizes VB árnyékában (ki érti miért pont akkor?) rendezték meg Győrben hivatalos nevén az EYOF-ot,a legrangosabb 14-18 éves korúak világversenyét, az  Európai Ifjúsági Olimpiai fesztivált.
E versenyeken,-mint a nagyoknál- ugyanúgy kulturális rendezvények is kísérik a sportversenyeket.
A versenyt 10 sportágban ötven ország 2500 versenyzőjének részvételével rendezték meg. A
versenyzőket 1100 fős delegációk kísérték el. A versenyeken indult tehetségek közül talán már
a Tokyói 2020-as olimpián is láthatunk majd versenyzőket az idősebb korosztályúak közül.
A magyarok rendkívül szépen helytálltak,összesen 41 érmet szereztek!
Az érmeket 13 arany,14 ezüst,és 14 bronzérem elosztásban nyerték,és ezzel az összetett
éremtáblázaton az orosz és olasz csapat mögött az előkel 3. helyet szerezték meg!
Atlétikában: 1 arany,2 ezüst,1 bronzérmet,
Judóban: 3 arany,2 ezüst,és 5 bronzérmet,
Kajak-kenuban: 4 arany, 4 ezüst,és 2 bronzérmet,
Úszásban: 4 arany,5 ezüst, és 6 bronzérmet,
míg labdajátékokban a lány kézilabdázók arany,a lány kosárlabdázók pedig ezüstérmet nyertek.
A 152 versenyzőből álló magyar csapat így az eddigi ifjúsági olimpiák legeredményesebb versenyét