Sporthírek – 2017.02.07.

A hétvégén Drezdában rendezték a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa futamait, ahogy azt az utóbbi időben megszokhattuk, újra zuglói sikereknek a két Liu testvér jóvoltából. Liu Shaolin Sándor az 500 méteres döntőben győzött úgy, hogy az elődöntőben saját országos csúcsát döntötte meg, testvére Liu Shaoang ugyanezen döntőben 3. helyen végzett. Liu Shaolin Sándor a világkupa összetett versenyében a 2. helyen áll és a 4. helyezett váltónak mindketten tagjai voltak.

Az úszók Golden Tours versenyén Verrasztó Dávid (BVSC) 200 méteres hátúszásban első, míg 200 méteres vegyesúszásban 2. helyen ért célba.

A vízilabda OB I-ben a férfiaknál a BVSC csapata kikapott ugyan a Miskolctól, de ezzel együtt is bejutott a 8 csapatos rájátszásba. Zuglói vízilabdát érintő hír, hogy a hétvégi Volvo Nemzetközi Vízilabda kupára készülő válogatott keretbe meghívást kapott Török Béla, a BSVC vízilabdázója is.

A BVSC női vízilabda csapata 11-6-ra kapott ki a tavalyi bajnok UVSE–től, jelenleg a 3. helyen áll a női bajnokságban.