Zuglói paralimpikonok szereplése Rióban – 2016. 09. 23.

A múlt héten véget ért Paralimpiával befejeződött a 2016-ig tartó olimpiai ciklus. Az épek versenyein elért eredményekkel már foglalkoztunk, most a paralimpikonok eredményeit összegezzük.

A négy zuglói paralimpikon számszerű eredményei:

Pálos Péter (BVSC) asztaliteniszező volt a legeredményesebb, bronzérmet szerzett.

Illés Fanni, úszó 100 méter mellúszásban ötödik helyezést, 100 méter hátúszásban, 200 méter vegyes úszásban és 400 méter vegyes úszásban egyaránt kilencedik helyezéseket szerzett, míg 100 méter gyorsúszásban a tizedik helyen végzett.

Ráczkó Gitta 200 méter gyorsúszásban a kilencedik helyen, 100 méter gyorsúszásban 12. helyen végzett.

Engelhardt Katalin 50 méter pillangóúszásban és 100 méter mellúszásban egyaránt tizedik helyezést, míg 50 méter gyorsúszásban tizenkettedik helyezést ért el.

Az elért eredményekből kitűnik, hogy érmet ugyan csak egy versenyző szerzett, viszont mindenki nagyszerűen helytállt, hiszen értékes helyezéseket szereztek. A legrosszabb eredmény is a 16. helyezés volt, de e helyezést elért versenyző más számokban már a tizedik helyeken is végzett. Mindenki a világ parasportjának élvonalát jelentő ötödik-tizedik helyén végzett, ami nagyszerű teljesítmény!

Összesen két sportágban képviselték hazájukat a zuglóiak és ennyi eredményt hoztak ki ebből! Fantasztikus versenyek zajlottak és az oroszok teljes kitiltása (államilag irányított dopping miatt) sem ártott a színvonalnak, kemény versenyek, irtózatos küzdelmekben szerezték ezen értékes eredményeket versenyzőink. Ha még azt is beleszámoljuk, hogy már két rutinos, sokadik paralimpiáján résztvevő (Ráczkó Gitta,és Engelhardt Katalin úszók) pályafutásuk vége felé közeledvén még mindig állták a versenyt a fiatalokkal, még szebb a kép!

Az egyre erősebb konkurrencia, a média egyenes adású közvetítései közelebb hozták az emberekhez a versenyeket, jobban megismerhettük a Paralimpia hangulatát, látványos és izgalmas versenyeit. Ez volt az első olimpia, ahonnan nem csak felvételről, hanem egyenes adásban győződhettünk meg versenyzőink hősies helytállásáról.

A százhatvanhét ország több mint négyezer versenyzőjével megrendezett versenyeken a magyar maralimpiai csapat az éremtáblázat negyvenhatodik helyén végzett az egy arany-, nyolc ezüst- és kilenc megszerzett bronzérmével. Előttünk csak a velünk nagyjából egyforma lakosság számmal bíró Hollandia végzett, a többi minket megelőző ország sokkal nagyobb lélekszámú, mint mi vagyunk.

A szakvezetés óvatos becslése tíz érmet várt, tizennyolc lett belőle!

A paralimpiákat 1960 óta rendezik meg és ezeken a versenyeken eddig, Riót is beleszámítva, összesen száznegyvenhárom érmet nyertek a versenyzők, ebből harmincegy arany-, negyvenkilenc ezüst- és hatvanhárom bronzérmet.