District Battle Run – megnyertük

A világhírű sportszergyártó cég, az Adidas nagyszabású futóversenyt szervezett a Margitszigeten szeptember 26-án.

A District Battle Run-t – mely európai nagyvárosok kerületeinek versenye – először rendezték meg Magyarországon. A cél az volt, hogy a Szigeten, vagyis egy 5,3 km-es körön minél többen, minél több kilométert tegyenek meg – így aktivizálva a városi embereket a mozgásra. A résztvevők nem a stopperórával, még csak nem is egymás ellen versenyeztek, a rivalizálás a kerületek között folyt: a District Battle Run győztese az, aki a legtöbb futót delegálja és a legtöbb kilométert teljesíti.

A verseny résztvevői reggel 9.00 és 13.00 között álltak rajthoz – szabadon, kinek mikor sikerült futócipőbe rántani a családját és saját magát. A célbaérés a Margitszigeti Atlétikai Centrumnál történt, az eseményt pedig a Főváros Sportágazata támogatta. A rendezvény elsőre is nagy sikert aratott, hiszen közel háromszázan indultak az esős, rossz időjárás ellenére is.

Zuglóból 424 fő állt rajthoz, átlagban pedig 10,87 km-t teljesítettünk – és ezzel az eredménnyel mi lettünk a győztesek. Vagyis elnyertük az 1 000 000 Ft-os díjat, melyet futópályaépítésre illetve korszerűsítésre lehet felhasználni.

A mögöttünk végzett kerületek közül Angyalföld 291 fővel és 8,57 km-es átlaggal, míg Óbuda 254 fővel és 7,27 km-es átlaggal szerepelt a versenyben. A teljesítmény tehát kifejezetten szép…